УПИС ДЕЦЕ ЗА РАДНУ 2024/2025. ГОДИНУ ТРАЈЕ ОД 07.05.2024. ДО 31.05.2024.

20200313 100403     20200313 100416Поштовани родитељи,

Како би сви били упућени у процедуре спречавања ширења Korona virusа и како бисмо заједнички деловали у циљу заштите здравља деце у свим објектима наше Установе, молимо вас за максималну сарадњу, поверење и добру комуникацију са запосленим у Установи. Сви запослени у установи а посебно васпитачи и медицинске сестре у вртићима са којима сте свакодневно у контакту , су вам на располагању за све дилеме, питања и предлоге и сугестије.

Запослени у установи су веома озбиљно припремљени да учине максимум за здрав и безбедан боравак деце у нашим објектима.

Установа има на располагању довољну количине свих средстава за одржавање хигијене, прања и дезинфекције и поступамо у свему према добијеном упутству, како од Министарства просвете, науке и технолошког развоја тако и у складу са препорукама Завода за јавно здравље као и СЗО.

Установа води евиденцију деце и запослених који су одсутни из здравствених разлога и извештаје, на дневном нивоу доставља Школској управи Нови Сад, у циљу благовременог праћења и предузимања потребних мера.

- Просторе где деца бораве редовно дезинфикујемо и проветравамо,

- Не организујемо већа окупљања деце,

- Организујемо боравак деце на отвореном,

- Свакодневно дезинфикујемо играчке,

- Вршимо појачано одржавање личне хигијене детета у виду чешћег прања руку,

ПРЕПОРУКА ЗА РОДИТЕЉЕ ЗА КОД КУЋЕ:

Одмах по уласку у дом оперите себи и својој деци темељно руке сапуном и топлом водом и обришите најбоље папирним убрусом.

Све играчке са којима се дете игра у кући свакодневно опрати;

Оперите и дезинфикујте наједноставнијим средствима попут алкохола, све предмете као што су гелендери , браве, ланци потезачи на водокотлићима и слично;

Проветравајте просторе у коме дете борави и омогућите му боравак на отвореном,паркић,тераса,двориште.

Заједно са децом пијте доста што топлије течности , супе, чајеве, компоте;

Проверите одрасле особе у вашем окружењу да ли су путовали у земље у којима влада епидемија;

Свако цурење носа,кашаљ или повишену температуру пријавите телефоном педијатру и пратите упутства.

Избегавајте у овом периоду одвођење деце у просторе за окупљања ,попут играоница.

Препоручујемо да одложите све прославе рођендана и друге манифестације.

Скрећемо пажњу да у циљу безбедности Ваше деце и безбедности других, у колико приметите било какве симптоме код Вашег детета који указују на присуство вируса, да се обратите надлежној здравственој институцији, првенствено телефоном (не водити одмах дете у Дечији диспанзер). Телефон епидемиолошке службе за све информације о корона вирусу – Завод за јавно здравље Сремска Митровица, телефон: 064/80-92-911 и 064/80-92-938. Позивом на ове бројеве можете сваким даном добити потребне информације од дежурног лекара епидемиолога у периоду од 8 до 22 часа.

С поштовањем,

ДИРЕКТОР,