Јавне набавке

Главни мени

1tТоком 20. и 21. септембра, 2024. године на Филозофском факултету у Никшићу одржан је Међународни научни скуп Улога и значај образовања у савременом друштву“, у склопу обележавања јубилеја 50 година Универзитета Црне Горе. Kонференцију су партнерски организовали Филозофски факултет у Никшићу и Филозофски факултет у Новом Саду. Партнерско учешће и допринос у организовању скупа дали су и представници Завода за уџбенике и наставна средства из Подгорице. Радове је представило 60 учесника са Универзитета Црне Горе, Универзитета из Новог Сада, универзитета из региона (Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина), Испитног центра, црногорских школа и предшколских установа.

У уводном обраћању учеснике је поздравила продеканка проф. др Биљана Масловарић, која је истакла значај оваквог скупа као прилику да се разматрају бројна актуелна питања и теме из сфере образовања, док је деканка Факултета, проф. др Татјана Нововић указала на значај окупљања представника струке и науке из земаља региона и разматрања узрока кризног стања у образовању. Радови еминентних стручњака, теоретичара и практичара из сфере образовања презентовани су у паралелним сесијама.

Kао представник наше установе, васпитачица Татјана Миливојчевић је на Међународном научном скупу Улога и значај образовања у савременом друштву” представила своје акционо истраживање под називом Дечији доживљај фантастике у делима Салвадора Далија”. Татјана је представила свој рад у сесији бр. IX.

Утисци са Међународног скупа „Улога и значај образовања у савременом друштву“ су веома позитивни. Домаћини су били веома љубазни и предусретљиви, а размена искустава корисна и значајна. У дискусији након осме сесије акценат је стављен на лош утицај дигиталних медија на говор и описмењавање деце, са препоруком да се исте користе уз обазривост кроз сагледавање њихових добрих и лоших страна.

Поносни смо на нашу колегиницу која је представила свој рад и нашу установу ван граница наше земље. Честитамо!

2t

278270

Наша химна

новембар 2024
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930