festivalВећ десети пут се Луткарски фестивал одржава у Иригу. Наша установа је као и предходних година позвана да учествује на овој манифестацији ревијалног карактера. Одазвали смо се. Ове године представници наше установе су била деца старије групе „Кловнићи“ из објекта „Бубамара“ васитачица Гордане Станојчић и Јасмине Достанић.

Представа је проистекла из пројекта Азбука здравља“ где су деца кроз разне посете, експерименте, истрживања долазила до закључака шта је све потребно да би очували своје здравље како физичко тако и ментално. Кроз еколошке радионице су закључили да велики утицај на наше здравље пре свега има очување животне средине, те се тако и ова представа „родила“ под називом „Шума живот значи“. У сарадњи са Високом школом за образовање васпитача и пословних информатичара „Сирмијум“, позајмили смо лутке које су студенти израдили, неке смо у сарадњи са родитељима направили и кроз игру правили позоришну представу у нашој радној соби. Одважили смо се да се пријавимо на фестивал.

Први дан, уторак 4.6.2024., од четири дана, колико траје фестивал, група „Кловнићи“ се представила на фестивалу. Било је то једно прелепо искуство како за децу тако и за васпитаче. Деца су се представила другој деци позоришном представом, затим су се дружили у њиховим радним собама, играли, певали... путовали аутобусом... све у свему један прелеп дан - доживљај који ће дуго, дуго памтити.

јул 2024